Jakie zawody lekkoatletyczne czekają nas w 2023 roku

Jakie zawody lekkoatletyczne czekają nas jeszcze w 2023 roku?

Szczytowy moment sezonu lekkoatletycznego z pewnością mamy już za sobą, nie oznacza to jednak, że nic już ciekawego choćby w biegach się nie wydarzy. Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie? Rok 2023 przez wielu sportowców został podporządkowany przyszłorocznym igrzyskom olimpijskim, które dla wielu (nie tylko) lekkoatletów są najważniejszą imprezą w ciągu ostatnich kilku lat. Nie oznacza… Czytaj więcej »
Ile kalorii spala bieganie

Ile kalorii spala bieganie?

Bieganie jest obecnie jednym z najlepszych sposobów na schudnięcie, utrzymanie sylwetki i przede wszystkim na dobre zdrowie. Ten rodzaj sportu daje ogromną ilość pozytywnych elementów, dzięki którym dłużej będziemy zdrowi. Oczywiście otyła osoba nie może zacząć intensywnego biegania bez żadnej konsultacji z lekarzem, ponieważ może sobie tylko zaszkodzić. Dla takich osób zaleceniem jest chodzenie na… Czytaj więcej »
Jak bieganie wpływa na sylwetkę

Jak bieganie wpływa na sylwetkę?

Wszyscy, a przeważnie większość ludzi zaczynających przygodę z joggingiem zastanawia się jak bieganie wpływa na sylwetkę? Początek uprawiania biegania powinniśmy tak naprawdę zacząć od konsultacji lekarskiej. Dokładnie się przebadać i stwierdzić że nasze ciało nie wykazuje żadnych przeciwwskazań, aby uprawiać tego typu aktywność ruchową. Przykładem mogą być, osoby otyłe, gdzie zbyt duży nacisk na stawy… Czytaj więcej »
Jak wrócić do biegania po przerwie

Jak wrócić do biegania po przerwie?

Dla większości zapalonych sportowców zaprzestanie treningów to koszmar. W zależności od długości przerwy możemy w różnym stopniu stracić formę. Brak treningów to także brak hormonu szczęścia, czyli endorfin. Jeśli bieganie było naszym sposobem na dobry humor i odreagowanie stresu czy złości to z pewnością poczujemy się gorzej podczas „odwyku”. Jak wrócić do biegania po przerwie… Czytaj więcej »
Jak zacząć biegać od zera

Jak zacząć biegać od zera?

Zaczynający biegacz zmaga się z problemem samodyscypliny i początkową niechęcią. Podczas uprawiania każdego sportu ważna jest przede wszystkim rutyna. Wyrobienie sobie nawyku wstawania rankiem to klucz do sukcesu i samozadowolenia. Jak rozpocząć regularne bieganie? Najtrudniej zacząć pierwszy tydzień. Jeśli odtąd nie uprawialiśmy joggingu, trzeba wziąć pod uwagę wyrzeczenia, jakim będziemy musieli sprostać. Przede wszystkim kluczowym… Czytaj więcej »