Ile kalorii spala bieganie

Ile kalorii spala bieganie?

Bieganie jest obecnie jednym z najlepszych sposobów na schudnięcie, utrzymanie sylwetki i przede wszystkim na dobre zdrowie. Ten rodzaj sportu daje ogromną ilość pozytywnych elementów, dzięki którym dłużej będziemy zdrowi. Oczywiście otyła osoba nie może zacząć intensywnego biegania bez żadnej konsultacji z lekarzem, ponieważ może sobie tylko zaszkodzić. Dla takich osób zaleceniem jest chodzenie na coraz dłuższe spacery. Każdego dnia przejście się coraz dalej powoduje, że już podczas chodzenia człowiek jest dotleniony, mocniej krew w żyłach krąży, dzięki czemu można się poczuć lepiej już podczas spacerów. Oczywiście na samych spacerach nie powinniśmy kończyć, gdyż, jeśli pozwala na to kondycja, należy w pewnym momencie dołączać niewielki dystans biegu.

Co daje bieganie?

Z pewnością poprawę stanu zdrowia czyli między innymi:

  • Zdrowy układ oddechowy – podczas biegania człowiek jest niejako zmuszony oddychać głębiej i intensywniej, przez co płuca się dokładnie dotleniają. Dlatego o wiele bardziej zdrowe jest bieganie po dworze niż na bieżni w siłowni.
  • Poprawia układ krążenia – poprzez bieganie krew krąży szybciej i serce zaczyna pracować wydajniej. Dzięki takiemu sportowi, obniża się ciśnienie krwi, serce pompuje krew lżej a dotleniony organizm lepiej pracuje. Warto też wspomnieć, że bieganie dotlenia mózg, dzięki czemu nie dopada nas poczucie, że ciągle jesteśmy senni i o czymś zapominamy.
  • Lepszy stan kości – wiele kobiet cierpi na osteoporozę, która w pewnym okresie zaczyna dopadać panie. Bieganie pozwala na to, by kości były wystarczająco obciążone, dzięki czemu ich odnowa i mineralizacja jest łatwiejsza. Jest to bardzo dobry wpływ, jednak osoby otyłe nie mogą biegać od razu, ponieważ przy takim ciężarze, stawy mogą nie wytrzymać. Początkowy spacer i późniejsze włączanie biegania jest dla każdej osoby zbawienne. Kości, wbrew pozorom najbardziej cierpią, gdy ktoś się nie rusza, ponieważ w takiej sytuacji są po prostu słabe,
  • Odchudzanie – to najbardziej istotny element całego biegania. Nie powinno się jednak kierować tylko tym, że chce się schudnąć, ponieważ bieganie ma w pewnym momencie sprawiać przyjemność. Odpowiedni wysiłek i poprawienie stanu zdrowia powodują, że tak naprawdę chudnięcie jest tzw efektem ubocznym. Dla zdrowia oznacza to, że organy wewnętrzne są mniej otłuszczone, Każdy element ciała poddany ćwiczeniom zaczyna być bardziej ukrwiony, dzięki czemu poprawia się metabolizm odpowiedzialny w dużej mierze na to, czy ktoś jest gruby czy szczupły. Dzięki bieganiu zdecydowanie obniża się cholesterol, serce lepiej pracuje a sylwetka poprawia swój wygląd.
  • Stres – o tym elemencie każdy panięta, ponieważ w obecnym czasie wiele sytuacji powoduje nadmiar stresu. Dzięki bieganiu uaktywnia się tzw hormon szczęścia, dzięki czemu stres zanika. Nadmierny wysiłek podczas biegu powoduje też, iż psychika oczyści się ze złych emocji i po biegu jest spokojna oraz „naładowana” dobrą energią.

Ile kalorii spala bieganie?

To dobre pytanie, które niesie ciekawą odpowiedź. Bieganie bowiem jest najbardziej efektywnym sportem. Spalanie kalorii podczas biegania jest zróżnicowane, w zależności od tempa biegu i jego czasu. Szacuje się, że w ciągu godziny można spalić od 700 do 1000 kcal. Jeśli jednak jest to osoba, która biega dość długo, wynik będzie miała zdecydowanie wyższy. Na pytanie ile można spalić kalorii podczas biegania, odpowiedzi nie ma jednej, gdyż ktoś, kto szybciej biegnie, spali ich dużo. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z takim sportem, wynik będzie sporo mniejszy, gdyż biegnie krócej i wolniej. Zaczynając taki sport, nie powinno się kierować tym, ile kalorii spala bieganie, tylko tym, żeby taki sport był przyjemnością. Jeśli przesadzimy i pierwszego dnia pobiegniemy daleko i intensywnie, następnego dnia zakwasy w nogach nie dadzą nam wstać z łózka. Bieganie – tak ale z rozsądkiem.

Leave a Reply