Co daje maska do biegania

Co daje maska do biegania?

Maska do biegania to jeden z podstawowych elementów wyposażenia praktycznie każdego biegacza. Właściwie, co daje maska do biegania? Przede wszystkim zabezpiecza nas i chroni przed smogiem, z którym mamy do czynienia niemal wszędzie. Wybierając maski do biegania, chronimy swoje zdrowie – nie wdychamy szkodliwych i niebezpiecznych substancji. Dla kogo przeznaczona jest taka maska? Przede wszystkim… Czytaj więcej »
Jakie słuchawki do biegania wybrać

Jakie słuchawki do biegania wybrać?

Bieganie to ogromna frajda, relaks i przyjemność. Kolejnym poziomem jeszcze głębszego szczęścia jest trening z muzyką. Jednak nie każdy sprzęt nadaje się do tego celu. Przy długich wybieganiach ciężkie słuchawki nauszne mogą nie być przyjazne i miłe w stosowaniu. Inne mogą wypadać lub kabel może się plątać. Zatem jakie słuchawki do biegania wybrać? Rodzaje słuchawek… Czytaj więcej »

Jaki pulsometr do biegania?

Niektórym biegaczom w pewnym momencie przestaje wystarczać zwykły trening. Może to dziać się pod wpływem różnorakich impulsów. Często widząc maratończyków – sami chcemy przebiec 42 kilometry bądź biorąc udział w zawodach, pragniemy powalczyć o lepsze miejsca. Niektórych do konkretniejszy treningów motywuje podwyższanie sobie poprzeczki. Tak czy inaczej, w końcu przychodzi taki czas, że potrzebujemy lepiej… Czytaj więcej »
Jak zrobić opaskę do biegania

Opaska do biegania – jak zrobić?

Podczas biegania wiele osób lubi mieć stały dostęp do telefonu, np. żeby słuchać muzyki. Rozsądnym wyborem w takiej sytuacji jest opaska na telefon. Na co dzień w sklepie sportowym ceny jej zaczynają się od 40 złotych. Nawet 4 krotnie taniej można kupić w supermarketach podczas akcji tematycznych. Z opaskami jest taki problem, że nie każdy… Czytaj więcej »
Jaki zegarek dla początkującego biegacza

Jaki zegarek dla początkującego biegacza?

Obecnie prawie każdy zaawansowany biegacz posiada w swoim wyposażeniu zegarek. Służy mu on do pomiarów szybkości, kroków, pulsu, jest też podręcznym stoperem. Idealnie sprawdza się w przypadku biegów interwałowych, spalających tkankę tłuszczową w maksymalnie krótkim czasie. Dla niektórych może wydawać się zbędnym gadżetem, lecz z całą pewnością nim nie jest. Inwestycja w tego typu rzeczy,… Czytaj więcej »