Co daje maska do biegania

Co daje maska do biegania?

Maska do biegania to jeden z podstawowych elementów wyposażenia praktycznie każdego biegacza. Właściwie, co daje maska do biegania? Przede wszystkim zabezpiecza nas i chroni przed smogiem, z którym mamy do czynienia niemal wszędzie. Wybierając maski do biegania, chronimy swoje zdrowie – nie wdychamy szkodliwych i niebezpiecznych substancji. Dla kogo przeznaczona jest taka maska? Przede wszystkim… Czytaj więcej »
Jak się ubrać do biegania zimą

Jak się ubrac do biegania zimą?

Jeśli zaczynamy swoją przygodę ze sportem, to musimy być gotowi na każde warunki pogodowe. Szczególnie bieganie jest wymagające pod tym względem, ponieważ jesteśmy narażeni na mocne zmoknięcie, czy utratę ciepła. Strój biegacza na zimę Bieganie zimą jest bardzo poważnym, ogromnym wyzwaniem. Szczególnie dla organizmu. Zimą powietrze jest zupełnie inne i oddech musi się przyzwyczaić do… Czytaj więcej »
Jak się ubrać do biegania jesienią

Jak się ubrać do biegania jesienią?

Osoba, która wkręciła się mocno w bieganie, wychodzi na trening każdego zaplanowanego dnia. Nie ważne czy to lato i upał, zima i śnieg czy jesień i deszcz. Obecnie można w Polsce cały rok komfortowo biegać ze względu na wszechobecną odzież techniczną. Dzięki niej jest nam ciepło, a pot jest odprowadzany na zewnątrz. Odpowiednio dobierając ubrania,… Czytaj więcej »
Jakie słuchawki do biegania wybrać

Jakie słuchawki do biegania wybrać?

Bieganie to ogromna frajda, relaks i przyjemność. Kolejnym poziomem jeszcze głębszego szczęścia jest trening z muzyką. Jednak nie każdy sprzęt nadaje się do tego celu. Przy długich wybieganiach ciężkie słuchawki nauszne mogą nie być przyjazne i miłe w stosowaniu. Inne mogą wypadać lub kabel może się plątać. Zatem jakie słuchawki do biegania wybrać? Rodzaje słuchawek… Czytaj więcej »

Jaki pulsometr do biegania?

Niektórym biegaczom w pewnym momencie przestaje wystarczać zwykły trening. Może to dziać się pod wpływem różnorakich impulsów. Często widząc maratończyków – sami chcemy przebiec 42 kilometry bądź biorąc udział w zawodach, pragniemy powalczyć o lepsze miejsca. Niektórych do konkretniejszy treningów motywuje podwyższanie sobie poprzeczki. Tak czy inaczej, w końcu przychodzi taki czas, że potrzebujemy lepiej… Czytaj więcej »
Jak wrócić do biegania po przerwie

Jak wrócić do biegania po przerwie?

Dla większości zapalonych sportowców zaprzestanie treningów to koszmar. W zależności od długości przerwy możemy w różnym stopniu stracić formę. Brak treningów to także brak hormonu szczęścia, czyli endorfin. Jeśli bieganie było naszym sposobem na dobry humor i odreagowanie stresu czy złości to z pewnością poczujemy się gorzej podczas „odwyku”. Jak wrócić do biegania po przerwie… Czytaj więcej »
Jak zrobić opaskę do biegania

Opaska do biegania – jak zrobić?

Podczas biegania wiele osób lubi mieć stały dostęp do telefonu, np. żeby słuchać muzyki. Rozsądnym wyborem w takiej sytuacji jest opaska na telefon. Na co dzień w sklepie sportowym ceny jej zaczynają się od 40 złotych. Nawet 4 krotnie taniej można kupić w supermarketach podczas akcji tematycznych. Z opaskami jest taki problem, że nie każdy… Czytaj więcej »
Jak dobrać buty do biegania

Jak dobrać buty do biegania?

Jak dobrac buty do biegania - to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez początkujących biegaczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z joggingiem. Wybranie odpowiedniego modelu to przede wszystkim kwestia budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup. Oprócz tego, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą uniknąć nietrafnego wyboru. Dobrze dobrane buty powodzeniem treningu… Czytaj więcej »
Jak się ubrać do biegania

Jak się ubrać do biegania?

W zależności od pory roku i warunków atmosferycznych, marki sportowe oferują szereg specjalistycznych ubrań z wieloma funkcjami, mającymi na celu uprzyjemnić jogging. Podczas składania odpowiedniego kostiumu, weźmy pod uwagę temperaturę odczuwalną - ponieważ bywa ona często zupełnie inna od rzeczywistej. Prócz tego, ważnym aspektem jest wilgotność powietrza. Pamiętajmy o ruchu! Gdy zakładamy ubrania, musimy pamiętać… Czytaj więcej »