Jakie zawody lekkoatletyczne czekają nas w 2023 roku

Jakie zawody lekkoatletyczne czekają nas jeszcze w 2023 roku?

Szczytowy moment sezonu lekkoatletycznego z pewnością mamy już za sobą, nie oznacza to jednak, że nic już ciekawego choćby w biegach się nie wydarzy. Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie? Rok 2023 przez wielu sportowców został podporządkowany przyszłorocznym igrzyskom olimpijskim, które dla wielu (nie tylko) lekkoatletów są najważniejszą imprezą w ciągu ostatnich kilku lat. Nie oznacza… Czytaj więcej »

Jak się ubrać do biegania wiosną?

Biegnie, to bardzo ważny element gimnastyki oraz troski o zdrowe fizyczne i psychiczne. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na to, żeby przynajmniej krótkie robić przebieżki. Nikt nie twierdzi, że tylko maraton jest zdrowy, ponieważ dla niemal większości biegających, takie długie dystanse są bardzo szkodliwe. Jednak krótkie biegi, które stopniowo pomogą w poprawieniu kondycji oraz… Czytaj więcej »
Ile kalorii spala bieganie

Ile kalorii spala bieganie?

Bieganie jest obecnie jednym z najlepszych sposobów na schudnięcie, utrzymanie sylwetki i przede wszystkim na dobre zdrowie. Ten rodzaj sportu daje ogromną ilość pozytywnych elementów, dzięki którym dłużej będziemy zdrowi. Oczywiście otyła osoba nie może zacząć intensywnego biegania bez żadnej konsultacji z lekarzem, ponieważ może sobie tylko zaszkodzić. Dla takich osób zaleceniem jest chodzenie na… Czytaj więcej »
Jak bieganie wpływa na sylwetkę

Jak bieganie wpływa na sylwetkę?

Wszyscy, a przeważnie większość ludzi zaczynających przygodę z joggingiem zastanawia się jak bieganie wpływa na sylwetkę? Początek uprawiania biegania powinniśmy tak naprawdę zacząć od konsultacji lekarskiej. Dokładnie się przebadać i stwierdzić że nasze ciało nie wykazuje żadnych przeciwwskazań, aby uprawiać tego typu aktywność ruchową. Przykładem mogą być, osoby otyłe, gdzie zbyt duży nacisk na stawy… Czytaj więcej »
Jak się ubrać do biegania latem

Jak się ubrać do biegania latem?

W obecnym czasie coraz więcej ludzi wspiera bieganie. Jest to sensowne, ponieważ dbanie o zdrowe w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne i sensowne. Dlatego coraz częściej spotyka się ludzi, którzy biegają, by zadbać o siebie. Oczywiście nie każdy może biegać, ponieważ osoba bardzo otyła, szybko zrezygnuje z nadmiernego wysiłku a jeśli nawet nie, to może… Czytaj więcej »
Co daje maska do biegania

Co daje maska do biegania?

Maska do biegania to jeden z podstawowych elementów wyposażenia praktycznie każdego biegacza. Właściwie, co daje maska do biegania? Przede wszystkim zabezpiecza nas i chroni przed smogiem, z którym mamy do czynienia niemal wszędzie. Wybierając maski do biegania, chronimy swoje zdrowie – nie wdychamy szkodliwych i niebezpiecznych substancji. Dla kogo przeznaczona jest taka maska? Przede wszystkim… Czytaj więcej »
Jak się ubrać do biegania zimą

Jak się ubrac do biegania zimą?

Jeśli zaczynamy swoją przygodę ze sportem, to musimy być gotowi na każde warunki pogodowe. Szczególnie bieganie jest wymagające pod tym względem, ponieważ jesteśmy narażeni na mocne zmoknięcie, czy utratę ciepła. Strój biegacza na zimę Bieganie zimą jest bardzo poważnym, ogromnym wyzwaniem. Szczególnie dla organizmu. Zimą powietrze jest zupełnie inne i oddech musi się przyzwyczaić do… Czytaj więcej »

Jak się ubrać do biegania jesienią?

Osoba, która wkręciła się mocno w bieganie, wychodzi na trening każdego zaplanowanego dnia. Nie ważne czy to lato i upał, zima i śnieg czy jesień i deszcz. Obecnie można w Polsce cały rok komfortowo biegać ze względu na wszechobecną odzież technicznąą. Dzięki niej jest nam ciepło, a pot jest odprowadzany na zewnątrz. Odpowiednio dobierając ubrania,… Czytaj więcej »
Jakie słuchawki do biegania wybrać

Jakie słuchawki do biegania wybrać?

Bieganie to ogromna frajda, relaks i przyjemność. Kolejnym poziomem jeszcze głębszego szczęścia jest trening z muzyką. Jednak nie każdy sprzęt nadaje się do tego celu. Przy długich wybieganiach ciężkie słuchawki nauszne mogą nie być przyjazne i miłe w stosowaniu. Inne mogą wypadać lub kabel może się plątać. Zatem jakie słuchawki do biegania wybrać? Rodzaje słuchawek… Czytaj więcej »