Legginsy do biegania na zimne dni

Legginsy do biegania na zimne dni

Legginsy to produkt, który cieszył się popularnością już w latach 50-tych ubiegłego wieku. Początkowo materiał z bawełny czy lycry noszony do sukienek nawet przez gwiazdy, dziś stał się wyznacznikiem wygodnego, sportowego trybu życia. Wraz z nadejściem mrozów nie zapewniały jednak odpowiedniego ciepła, zostawały wypierane choćby przez dres, co zwróciło szczególną uwagę tak rozpoznawalnych marek jak Nike czy Adidas. Firmy, dostrzegając niszę na rynku, opracowały patenty, dzięki którym ten problem został zażegnany. Ulepszoną część garderoby przyjęto z takim entuzjazmem, że dziś legginsy do biegania na zimne dni są niezbędne dla kogoś, kto prowadzi aktywny tryb życia. Należy jednak liczyć się z tym, że im większe są oczekiwania kupującego, tym więcej przyjdzie mu zapłacić.

Nowe technologie

Na czym jednak polega fenomen ocieplanych legginsów? Skupiono się już nie tylko na samych materiałach, ale także na stworzeniu specjalnie wydrążonych włókien wewnątrz nogawek, które zatrzymują ciepło i ułatwiają odprowadzanie potu oraz wilgoci na zewnątrz. Dzięki odpowiedniej izolacji kupujący może ćwiczyć bez względu na temperaturę i czuć przy tym komfort związany z suchością ubrania. Jedne z bardziej znanych technologii tego typu to Therma-FIT i Dri-FIT wykorzystywane przez Nike. Są one o tyle niezawodne, że pozwalają na używanie produktu zarówno w chłodne, jak i cieplejsze dni, chroniąc dodatkowo przed promieniami UV. Skąd jednak mieć pewność, że dane legginsy spełniają najnowsze standardy? Bardzo prosto; otóż wystarczy spojrzeć na specjalne oznaczenie na metce.

Zastrzeżenia

Legginsy do biegania na zimne dni, jak każdy produkt wysokiej jakości, wymagają jednak odpowiedniego użytkowania. Do podstawowych zasad należą:
• Zakaz prania chemicznego
• Zakaz prasowania
• Zakaz wybielania
• Suszenie w niskiej temperaturze
Wszystkie informacje zapisane są na metce, jednak, jako że nie zawsze zwraca się na nie szczególną uwagę, warto mieć te kilka punktów w pamięci.

Wahania cen

Należy również zdawać sobie sprawę, że to, co wyjątkowe i przydatne, zazwyczaj sporo kosztuje. Oczywiście na rynku są dostępne różnego rodzaju alternatywy, jednak nie ma pewności, że spełnią wymogi klienta. Wahania cen są naprawdę duże, bo bywa, że oscylują w granicach 150 zł, jeśli porównujemy legginsy Nike, które wspierają pracę mięśni i są niezwykle lekkie, z legginsami dostępnymi w sklepach takich jak H&M.

Wygoda, a elegancja

Ocieplane legginsy są bardzo przyjemne w dotyku, a ponadto niezwykle wygodne, o czym świadczy choćby fakt, że zapobiegają otarciom. Każdy szanujący się sportowiec wie, jak przykre mogą być efekty wielogodzinnego biegu. Skoro już więc wykazujemy się dbałością o sprawność fizyczną i zdrowie ciała, to dlaczego nie zabezpieczyć się również w tym aspekcie? Zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie jest to żadna ujma dla wyglądu i higieny osobistej, wręcz przeciwnie. Ocieplane legginsy idealnie dopasowują się do ciała, w dodatku często ich czarna powierzchnia powoduje złudzenie optyczne, w wyniku czego ten, kto je zakłada, wydaje się szczuplejszy. Kolor nie jest jednak żadnym ograniczeniem; co prawda Nike i Adidas skupiają się głównie na ciemnych barwach, jednak dostępne są także inne oferty – kolorowe czy wzorzyste, co może być sporym udogodnieniem zwłaszcza dla kobiet. Jeśli i tak podczas biegu można dostrzec u nich oznaki zmęczenia, brak makijażu czy potargane włosy, to dlaczego chociaż w ten sposób nie dodać im pewności siebie?

Produkt jest na pewno wysokiej jakości i znajdzie zastosowanie wśród szerokiego grona sportowców, ale nie tylko. Legginsy mogą przysłużyć się nawet tym, którzy cenią powolny spacer i nie przepadają za zimnem. Jednym słowem; są dobre dla każdego.

Leave a Reply