Jakie słuchawki do biegania wybrać

Jakie słuchawki do biegania wybrać?

Bieganie to ogromna frajda, relaks i przyjemność. Kolejnym poziomem jeszcze głębszego szczęścia jest trening z muzyką. Jednak nie każdy sprzęt nadaje się do tego celu. Przy długich wybieganiach ciężkie słuchawki nauszne mogą nie być przyjazne i miłe w stosowaniu. Inne mogą wypadać lub kabel może się plątać. Zatem jakie słuchawki do biegania wybrać?

Rodzaje słuchawek

Należy zacząć od tego, że jest wiele rodzajów słuchawek, a każde mają inne cechy. Można je podzielić na:

  • słuchawki nauszne zamknięte
  • słuchawki nauszne półotwarte
  • słuchawki nauszne otwarte
  • słuchawki douszne tradycyjne
  • słuchawki douszne dokanałowe

Słuchawki nauszne

Ten rodzaj słuchawek różni się od pozostałych z pewnością dobrej jakości basem oraz przestrzenią, której nie można uzyskać w słuchawkach dousznych. Słuchawki zamknięte doskonale izolują nas od otoczenia, co jest wielką zaletą, gdy chcemy odciąć się od hałasu.

Jednak czy warto je wybrać do biegania? Jeśli jesteśmy audiofilami bądź po prostu kochamy dobrą jakość muzyki to możliwe, że będziemy woli poświęcić wygodę biegu w celu posiadania dobrej muzyki. Takie słuchawki są bardzo niewygodne podczas długich biegów, ciążą na głowie. Bardzo często się zdarza i to szczególnie latem, że pocimy się w nich bardzo obficie i jest to bardzo nieprzyjemne. Co więcej, biegając w miejscach, gdzie są samochody czy ludzie nie będziemy słyszeli, czy nie zbliża się do nas coś niebezpiecznego.

Także takie słuchawki na krótkie relaksacyjne trasy np. po lesie będą dobre, ale do długich wybiegań, wymagających treningów czy do miejsc, gdzie jest niebezpieczny ruch, nie są polecane.

Słuchawki douszne tradycyjne

Słuchawki, które łatwiej ze sobą zabrać i nie ciążą nam na głowie podczas biegania. Z pewnością warto je kupić. Do wyboru mamy zwykłe słuchawki, których zaletą jest to, że nie izolują nas totalnie od otoczenia, co jest wielkim plusem, gdy biegamy przy ulicach czy w miejscach, gdzie warto wiedzieć, co się dzieje w okolicy.

Z drugiej strony ich minusem jest to, że niektóre modele wypadają z uszu, co może być bardzo irytujące podczas treningu. Oczywiście takiego problemu nie będzie, jeśli kupimy sprzęt odpowiednio do nas dopasowany.

Słuchawki douszne dokanałowe

Sprzęt, który będzie wygodny nawet podczas trudnych treningów. Jakość muzyki jest lepsza od tradycyjnej wersji i z pewnością nie usłyszymy zbyt wiele hałasu z otoczenia. Jednak największą ich zaletą jest to, że bardzo trudno jest, aby wypadły nam z uszu. Docenimy to na szybszych finiszach, sprintach czy normalnie na co dzień.

Czy są to słuchawki dla biegaczy? Tak, warto je nabyć i skorzystać z nich, jeśli cenimy sobie dobrą jakość muzyki, izolację od otoczenia oraz wygodę podczas biegu.

Są to idealne słuchawki na siłownie, gdzie nie musimy dbać o to, czy nie potrąci nas jakiś samochód, a izolacja otoczenia sprawi, że nie będzie nas irytować nawet najgłośniejszy kulturysta wyciskający właśnie rekord na klatkę piersiową. Tak samo są to doskonałe słuchawki na bieżnię.

Bezprzewodowe słuchawki do biegania

Warto zainwestować w bezprzewodowe słuchawki, które są dedykowane biegaczom. Dyndający kabel podczas biegu może być bardzo irytujący. Podczas zawodów takich jak np. maraton – można dostać nawet od niego otarcia.

Więc jakie słuchawki do biegania?

Jakie słuchawki dla biegaczy kupić? Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli wolimy dobrą jakość muzyki ponad wszystko, to pewnie chwycimy za nauszne. Dla wygody biegu dobrym wyborem będą słuchawki douszne tradycyjne bądź dokanałowe. W każdym wypadku wybór bezprzewodowych słuchawek – czyli pozbycie się kabla – będzie dobrym pomysłem. Warte uwagi także są słuchawki zauszne, które także często są wybierane przez biegaczy.

Leave a Reply